Strāvas kontroles relejs AC 1,6-16A
| Garums (mm) | 90 |
| Platums (mm) | 17 |
| Augstums (mm) | 64 |
| Type of electric connection | Clip connection |
| With detachable clamps | Nē |
| External power supply required | Nē |
| Voltage type of supply voltage | AC/DC |
| Supply voltage AC 50 Hz | 24 V |
| Supply voltage AC 50 Hz | 240 V |
| Supply voltage AC 60 Hz | 24 V |
| Supply voltage AC 60 Hz | 240 V |
| Type of current | AC |
| Current measuring range | 1.6 A |
| Current measuring range | 16 A |
| Single-phase under current possible | Jā |
| Three-phase under current possible | Nē |
| Single-phase overcurrent possible | Jā |
| Three-phase overcurrent possible | Nē |
| Single-phase hysteresis possible | Jā |
| Three-phase hysteresis possible | Nē |
| Contains function DC-voltage under current | Nē |
| Contains function DC-voltage overcurrent | Nē |
| Function DC-current hysteresis | Nē |
| Min. adjustable delay-on energization time | 0.5 s |
| Max. permitted delay-on energization time | 10 s |
| Min. adjustable off-delay time | 0.5 s |
| Max. permitted off-delay time | 10 s |
| Number of contacts as normally closed contact | 1 |
| Number of contacts as normally open contact | 1 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |
| Voltage type (operating voltage) | AC/DC |
| Operating voltage at AC 50 Hz | 24 V |
| Operating voltage at AC 50 Hz | 240 V |
| Operating voltage at AC 60 Hz | 24 V |
| Operating voltage at AC 60 Hz | 240 V |
| Width | 17.6 mm |
| Height | 90 mm |
| Depth | 64 mm |
| Iepakojuma izmērs 1 (MOQ) | 1 |
| Iepakojuma izmērs 1 garums (mm) | 28 |
| Iepakojuma izmērs 1 platums (mm) | 100 |
| Iepakojuma izmērs 1 augstums (mm) | 80 |
| Iepakojuma izmērs 1 svars gross (kg) | 0.05 |
| Iepakojuma izmērs 2 | 10 |
| CE atbilstības deklarācija | Lejupielādēt šeit |