Autamme mielellämme, jotta löydämme sinulle parhaan ratkaisun. Otathan yhteyttä puhelimitse, sähköpostitse tai verkkolomakkeen kautta.
Ryhmäkeskus IP30 pinta/uppo In=50A, JSK 15xC10A+15xC16A, 3xVVSK
| Pituus (mm) | 100 |
| Leveys (mm) | 500 |
| Korkeus (mm) | 600 |
| Nimellisvirta | 50 A |
| Johdonsuojien määrä C-10A | 15 kpl |
| Johdonsuojien määrä C-16A | 15 kpl |
| Moduulivaratila | 21 |
| Asennustapa | pinta-asennus/uppoasennus |
| Vaiheiden lukumäärä | 3 |
| Suojaus | johdonsuoja / yhdistelmä maadoitus-/automaattijohdonsuoja |
| Ryhmien kokonaismäärä | 30 |
| Suorien lähtöjen määrä | 12 |
| Vikavirtasuojattujen ryhmien määrä | 18 |
| Vikavirtasuojakytkinten 30 mA määrä | 3 |
| Suojaus pääkytkimellä | kyllä |
| Pääkytkimen napojen määrä | 3 |
| Pääkytkimen nimellisvirta | 80 A |
| Syötön suojaava etukoje VVSK | ei |
| Pääkytkin etukojeena, jako 1x/2x VVSK + suojaamattomat lähdöt | kyllä |
| Pääkytkin etukojeena, jako 2x VVSK | ei |
| Syötön suojaus 2:lla VVSK:lla (2 VVSK:ta etukojeina) | ei |
| Varatila moduulikojeille | 21 |
| Tietoliikennekäyttöön | ei |
| Liesiryhmä | 3-vaihe |
| Liesiryhmä soveltuu vahvavirtaryhmäksi | kyllä |
| Sisältää pistorasian | ei |
| Soittokellomuuntajalla | ei |
| Ylijännitesuojaus | ei |
| Laskuri | ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs |
| Kotelointiluokka (IP) | IP30 |
| Korkeus | 600 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Laajennusmahdollisuus | kyllä |
| Läpinäkyvä kansi/suoja | ei |
| Lukittava | ei |
| Pakkauskoko 1 (MOQ) | 1 |
| Pakkauskoko 1 pituus (mm) | 620 |
| Pakkauskoko 1 leveys (mm) | 510 |
| Pakkauskoko 1 korkeus (mm) | 150 |
| Pakkauskoko 1 paino brutto (kg) | 11.8 |
| Pakkauskoko 4 (lava) | 28 |
| Pakkauskoko 4 pituus (mm) | 1200 |
| Pakkauskoko 4 leveys (mm) | 1000 |
| Pakkauskoko 4 korkeus (mm) | 1195 |
| Pakkauskoko 4 paino (kg) | 355.4 |
| Tuoteluettelo (fin) | Lataa tästä |
| Käyttöohje (fin) | Lataa tästä |
| Tyyppihyväksyntä (fin) | Lataa tästä |
| CE-vaatimustenmukaisuusvakuutus | Lataa tästä |
| Pääkaavio (.pdf) | Lataa tästä |
| Pääkaavio (.xls) | Lataa tästä |
| Pääkaavio (.dwg) | Lataa tästä |
| Avainlippu -sertifikaatti | Lataa tästä |
| Ryhmämerkintäliuska (.xls) (fin) | Lataa tästä |
Haluamme vähentää ympäristövaikutuksiamme ja toimia asiakkaidemme kestävän kehityksen kumppanina. Lue lisää vastuullisuudesta.
Ilmaston lämmityspotentiaali (GWP)
- Elinkaaren lämmityspotentiaali valmistus (GWP A1-A3)
- 66.114 kg CO₂ eq.
Sertifikaatit ja dokumentit
| Hiilijalanjäljen laskentaperusteet (fin) | Lataa tästä |