Autamme mielellämme, jotta löydämme sinulle parhaan ratkaisun. Otathan yhteyttä puhelimitse, sähköpostitse tai verkkolomakkeen kautta.
Ryhmäkeskus IP44 pinta In=50A, JSK 12xC10A+12xC16A, 2xVVSK
| Pituus (mm) | 151 |
| Leveys (mm) | 310 |
| Korkeus (mm) | 677 |
| Nimellisvirta | 50 A |
| Johdonsuojien määrä C-10A | 12 kpl |
| Johdonsuojien määrä C-16A | 12 kpl |
| Moduulivaratila | 9 |
| Asennustapa | pinta-asennus |
| Vaiheiden lukumäärä | 3 |
| Suojaus | johdonsuoja / yhdistelmä maadoitus-/automaattijohdonsuoja |
| Ryhmien kokonaismäärä | 24 |
| Suorien lähtöjen määrä | 12 |
| Vikavirtasuojattujen ryhmien määrä | 12 |
| Vikavirtasuojakytkinten 30 mA määrä | 2 |
| Suojaus pääkytkimellä | kyllä |
| Pääkytkimen napojen määrä | 3 |
| Pääkytkimen nimellisvirta | 80 A |
| Syötön suojaava etukoje VVSK | ei |
| Pääkytkin etukojeena, jako 1x/2x VVSK + suojaamattomat lähdöt | kyllä |
| Pääkytkin etukojeena, jako 2x VVSK | ei |
| Syötön suojaus 2:lla VVSK:lla (2 VVSK:ta etukojeina) | ei |
| Varatila moduulikojeille | 9 |
| Tietoliikennekäyttöön | ei |
| Liesiryhmä | ei ole |
| Liesiryhmä soveltuu vahvavirtaryhmäksi | ei |
| Sisältää pistorasian | ei |
| Soittokellomuuntajalla | ei |
| Ylijännitesuojaus | ei |
| Laskuri | ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 |
| Korkeus | 677 mm |
| Leveys | 310 mm |
| Syvyys | 151 mm |
| Laajennusmahdollisuus | kyllä |
| Läpinäkyvä kansi/suoja | kyllä |
| Lukittava | ei |
| Pakkauskoko 1 (MOQ) | 1 |
| Pakkauskoko 1 pituus (mm) | 160 |
| Pakkauskoko 1 leveys (mm) | 330 |
| Pakkauskoko 1 korkeus (mm) | 690 |
| Pakkauskoko 1 paino brutto (kg) | 7.6 |
| Pakkauskoko 4 (lava) | 18 |
| Pakkauskoko 4 pituus (mm) | 1200 |
| Pakkauskoko 4 leveys (mm) | 1000 |
| Pakkauskoko 4 korkeus (mm) | 1104 |
| Pakkauskoko 4 paino (kg) | 161.8 |
| Tuoteluettelo (fin) | Lataa tästä |
| Käyttöohje (fin) | Lataa tästä |
| Asennusohje (fin) | Lataa tästä |
| Tyyppihyväksyntä (fin) | Lataa tästä |
| CE-vaatimustenmukaisuusvakuutus | Lataa tästä |
| Pääkaavio (.pdf) | Lataa tästä |
| Pääkaavio (.xls) | Lataa tästä |
| Pääkaavio (.dwg) | Lataa tästä |
| Ryhmämerkintäliuska (.xls) (fin) | Lataa tästä |
Haluamme vähentää ympäristövaikutuksiamme ja toimia asiakkaidemme kestävän kehityksen kumppanina. Lue lisää vastuullisuudesta.
Ilmaston lämmityspotentiaali (GWP)
- Elinkaaren lämmityspotentiaali valmistus (GWP A1-A3)
- 101.999 kg CO₂ eq.
Sertifikaatit ja dokumentit
| Hiilijalanjäljen laskentaperusteet (fin) | Lataa tästä |