Autamme mielellämme, jotta löydämme sinulle parhaan ratkaisun. Otathan yhteyttä puhelimitse, sähköpostitse tai verkkolomakkeen kautta.
Ylijännitesuoja T2 3N 40kA Ucpv ≤ 1170VDC Iimp 40kA Up ≤ 3,7kV aurinkosähköas.
| Pituus (mm) | 98.7 |
| Leveys (mm) | 53.4 |
| Korkeus (mm) | 65.7 |
| Jakelujärjestelmä DC | kyllä |
| Jakelujärjestelmä IT | ei |
| Jakelujärjestelmä TN | ei |
| Jakelujärjestelmä TN-C | ei |
| Jakelujärjestelmä TN-C-S | kyllä |
| Jakelujärjestelmä TN-S | ei |
| Jakelujärjestelmä TT | ei |
| Muu jakelujärjestelmä | kyllä |
| Johtimien lukumäärä (ilman maadoitusta) | 2 |
| Nimellissyöksyvirta (8/20) | 15 kA |
| Nimellisjännite AC | 1000 V |
| Nimellisjännite DC | 1000 V |
| Korkein jatkuva jännite AC | 1170 V |
| Korkein jatkuva jännite DC | 1170 V |
| Suojaustason jännite | 3.7 kV |
| Suojaustason jännite välillä L-N (vaihejännite – nolla) | 3.7 kV |
| Suojaustason jännite välillä N-PE | 3.7 kV |
| Oikosulkupysyvyys (Isccr) | 2 kA |
| Integroitu oikosulkusuojaus | ei |
| Integroitu varmistussulake | ei |
| Vuotovirraton | ei |
| Asennustapa | DIN-kisko 35 mm |
| Varokealustan koko | 3 TE (rasterimitta) |
| Suurin poikkipinta-ala (yksittäinen, monisäikeinen) | 35 mm² |
| Suurin poikkipinta-ala (hienosäikeinen) | 25 mm² |
| Kaukoilmoitussignaalin liitännällä | ei |
| Merkinanto laitteessa | optinen |
| Kategoria tyyppi 2 | kyllä |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 |
| Pakkauskoko 1 (MOQ) | 1 |
| Pakkauskoko 1 pituus (mm) | 110 |
| Pakkauskoko 1 leveys (mm) | 85 |
| Pakkauskoko 1 korkeus (mm) | 65 |
| Pakkauskoko 1 paino brutto (kg) | 0.325 |
| Pakkauskoko 2 | 27 |
| Pakkauskoko 2 pituus (mm) | 110 |
| Pakkauskoko 2 leveys (mm) | 85 |
| Pakkauskoko 2 korkeus (mm) | 60 |
| Pakkauskoko 2 paino (kg) | 0.33 |
| Pakkauskoko 3 | 27 |
| Pakkauskoko 3 pituus (mm) | 360 |
| Pakkauskoko 3 leveys (mm) | 315 |
| Pakkauskoko 3 korkeus (mm) | 210 |
| Pakkauskoko 3 paino (kg) | 9.365 |
| Pakkauskoko 4 (lava) | 648 |
| Pakkauskoko 4 pituus (mm) | 1200 |
| Pakkauskoko 4 leveys (mm) | 800 |
| Pakkauskoko 4 korkeus (mm) | 1050 |
| Pakkauskoko 4 paino (kg) | 247.76 |
| Esite (fin) | Lataa tästä |
| Käyttöohje (eng) | Lataa tästä |
| Tekninen liite 1 (fin) | Lataa tästä |
| CE-vaatimustenmukaisuusvakuutus | Lataa tästä |
Haluamme vähentää ympäristövaikutuksiamme ja toimia asiakkaidemme kestävän kehityksen kumppanina. Lue lisää vastuullisuudesta.
Ilmaston lämmityspotentiaali (GWP)
- Elinkaaren lämmityspotentiaali valmistus (GWP A1-A3)
- 7.568 kg CO₂ eq.
- Elinkaaren lämmityspotentiaali (GWP)
- 7.7357 kg CO₂ eq.
Sertifikaatit ja dokumentit
| Konfliktimineraaliraportti (CMRT) | Lataa tästä |
| Tuotteen ympäristöprofiili (PEP) (eng) | Lataa tästä |
| REACH-ilmoitus | Lataa tästä |